כדי להגיב לתוכן באתר ולהוסיף תוכן משלך עליך להתחבר או להירשם.

קוניור הקקטוסים

קוניור הקקטוסים


LOGO_CACTUS.jpg
Cactus Conure
Aratinga cactorum

הופעה חיצונית: 

הצבע השולט - ירוק. המצח באזור שבין המקור לעיניים והלחיים שחומים. הצוואר בצבע חום בהיר. הבטן בצבע צהוב-כתום, נוצות התעופה החיצוניות בצבע כחול-ירקרק והזנב ירוק עם מעט כחול. החלק המוסתר של הזנב והכנפיים ירוק-צהבהב, הצד האחורי של הכנפיים אפור ושל הזנב צהוב-זית. קשתית העין כתומה והרגליים אפורות. הצעירים חיוורים. הבטן ירוקה-צהבהבה, רוב הנוצות עם קצוות בגוון כתום-צהוב וכשתית העין כהה.

אורך: 

25 ס"מ

משקל: 

90 גרם

מצב בטבע: 

נפוץ

נישה אקולוגית: 

בצפון מזרחה של ברזיל. אזורי חיותו בשטחים עם צמחים קוצניים ובשרניים (כמו קקטוס), מדי פעם גם באזורים מיוערים וכן בסואנות ויערות יבשים פתוחים. .

תזונה בשבי: 

תערובת זרעים של חריע, אורז, חיטה, שיבולת שועל וכן תערובת זרעים לכנרים ומיני דוחן. וכן, גרעיני חמניות, חסילון יבש, אורז מבושל, מגוון פירות וירקות במיוחד גזר ותפוחים וכן תירס חלוט (חצי מבושל) וכן אספקה קבועה של מינראלים.

תזונה בטבע: 

זרעים, פירות, אגוזים, גרגירים ופרחים. את מזונו הוא מחפש על העצים ובגזעים. לעיתים פושט על שדות אורז, תירס ודגנים.

אילוף: 

ניתן לאילוף

גודל כלוב: 

גדול מאוד (100X100X200)

דיבור: 

בינונית

חברות (החתמה): 

ניתן לחברות

רעש: 

רועש

רבייה: 

לא נצפה בטבע ולכן חסר מידע על דרכי הרבייה בטבע. גודל ביצה 25.4X19.6 מ"מ. בשבי הוא יכול להתרבות באופן קבוע ובמשך כל ימות השנה. בתטולה אחת מקבלים 4-6 ביצים ומשך הדגירה עליהם 23 יום. 50 יום לאחר הבקיעה הצעירים מקבלים ניצוי מלא. גודל תיבת הקינון הוא 20X20X35 ס"מ עם פתח כניסה בקוטר 6 ס"מ.

תנאי גידול: 

תוחלת החיים של תוכי זה היא מעל 35 שנה. תוכי די שקט אבל יכול להיות גם רעשני, בהתחלה בישן אבל אט אט הוא מתרגל למגדל. מתאקלם ללא בעיות, לעסן כבד ונהנה להתרחץ. מסתדר עם מיני תוכים בסדר גודל שלו מחוץ לעונת הקינון. הכלוב מינימאלי בגודל 3X1X2 מטר עם בית מחסה. יש לדאוג להגנת התוכי מפני הקור בחורף. וכן -- לתיבת קינון במשך כל ימות השנה.

מידע נוסף: 

חי בזוגות ובקבוצות קטנות מחוץ לעונת הקינון. פעיל, מלא מרץ בין הענפים. ניתן לשומעו ממרחק רב אבל קשה להבחין בו בזכות צבע הנוצות שלו שמקנות לו הסוואה מצויינת. מעופו מהיר למרות שבמעופו נראה כאילו הוא משקיע מאמץ. קולו נשמע בצורה מתגלגלת, לעיתים קרובות קריאות חוזרות ונשנות. תזונתו מורכבת מזרעים, פירות, אגוזים, גרגירים ופרחים. את מזונו הוא מחפש על העצים ובגזעים. לעיתים פושט על שדות אורז, תירס ודגנים.

תמונות נוספות: 

01.jpg 11814321741552572.jpg Cactus_Conure1.jpg

Cactus_Conure.jpg 

תגובות

התמונה של Ncs

קוניור קקטוסים

אני רוצה לקנות כזה!

אם מישהו מוכר שיגיד לי!