כדי להגיב לתוכן באתר ולהוסיף תוכן משלך עליך להתחבר או להירשם.

ג'רדין פארוט

ג'רדין פארוט


'רדין_איקון.gif
Jardine Parrot

הופעה חיצונית: 

תוכי חסון, עם מקור גדול. רובו בצבע ירוק ומפרד על ידי נוצות הכנף הכהות שלו שיכלו להיות מתוארות במקרים מסוימים, כ"שחורות " ולו רק בגלל, השוליים הירוקים הקטנים. כמות גדולה של אדום\כתום על המצח המתמשכת לתוך הכתר, גם על הירכיים וקצוות חלקם הקידמי של הכנפיים מתוחמים בצבע אדום/כתום.

אורך: 

28 ס"מ

מצב בטבע: 

נדיר

נישה אקולוגית: 

בא מאפריקה מרכזית נע בין קאמרון לאנגולה המזרחית לבין דרום מערב אוגנדה..

תזונה בשבי: 

התזונה של הג'רדין דומה לתזונה של שאר התוכים האפריקאיים.

אילוף: 

ניתן לאילוף בקלות

גודל כלוב: 

בינוני (60X60X120)

דיבור: 

בינונית

חברות (החתמה): 

ניתן לחברות בקלות

רעש: 

שקט יחסית

רבייה: 

אין אפשרות להבחין בין הזוויגים רק לפי המראה החיצוני. אפשר להבחין בין צעירים לבוגרים. לצעירים כמעט שאין כתר (הכתם האדום) על הראש. הופעת הכתר מתחילה בגיל שנה ומתפתחת במשך שלוש שנים עד שהכתר תופס את כל החלק העליון של הראש ונראה כמו כיפה. יש מגדלים שיודעים להעריך את גילו של התוכי לפי שלב ההתפתחות שבו נמצא הכתר. בערך בגיל שלוש הכתר מגיע לשיא התפתחותו. כדי לקבוע את הזוויג במדויק צריך לעשות בדיקת דם מולקולרי (DNA) במעבדה שיש לה את האמצעים לכך. עונת הרבייה מתחילה בחודש ינואר. הנקבה מטילה 3-4 ביצים משך הדגירה הוא 26 ימים. הניצוי מלא של הגוזלים מגיע בגיל 9-10 שבועות. בשבי, הג'רדינים לא מצטיינים בדגירה וטיפול בצאצאים ולכן המגדלים מעדיפים להדגיר את הביצים במדגרות ולהאכיל את הגוזלים ידנית.

מידע נוסף: 

ג'רדין יכול להגיע כשילוב של ארבע תכונות שונות רועש / שקט / היפראקטיבי / רגוע. ג'רדין הוא תוכי עם מקור גדול מאוד ומצריך המון חומר לעיסה כדי למנוע ממנו להפוך לתוכי נשכן. התזונה של הג'רדין דומה לתזונה של שאר התוכים האפריקאיים. מדובר בתוכי שאוהב משחקים ולא חששן ליד זרים ולא בכדי מכונה האמזונה של התוכים האפריקאים (רק עם יתרון השקט). קווי דם שונים יוציאו תוכים עם תכונות שונות להורים רועשים יצאו לרוב גוזלים רועשים ולהורים שקטים יצאו לרוב גוזלים שקטים (גם הסביבה והאילוף מהווים גורם ברמת הרעש שהג'רדין יעשה). מדובר בתוכי יחסית כבד על הקרקע ולא תמיד הוא יציב ולכן צריך לוודא שהיד יציבה כאשר הוא עומד עליה. ג'רדין הוא תוכי שלא אוהב התחכמויות והוא ישר נושך עם מעצבנים אותו בניגוד לג'אקו לדוגמא שלרוב יזהיר עם נשיכה חלשה לפני שינשוך ברצינות. לג'רדין יש יכולת דיבור מאוד גבוהה בדומה לחלק נכבד ממשפחת האפריקאים כמו הרד בלי, קייפ פארוט והג'אקו. ג'רדין שהתאקלם בביתו החדש ובמשפחה החדשה יהיה "ליצן" לא קטן ויעשה פעלולים רבים. הג'רדין הוא תוכי מדהים.

תמונות נוספות: 

Jardine_Parrot.jpg A.jpg B.jpg

C.jpg D.jpg E.jpg

F.jpg G.jpg H.jpg

I.jpg J.jpg K.jpg

L.jpg M.jpg 

סרטים: 

תגובות

התמונה של צבי דגן

לבר ונונו

שאלות בנושא יש להפנות לפורום כאן: פורום