כדי להגיב לתוכן באתר ולהוסיף תוכן משלך עליך להתחבר או להירשם.

תוכון אוסטרלי

תוכון אוסטרלי


pippin_LOGO.gif
Budgerigar
Melopsittacus undula

הופעה חיצונית: 

בטבע צבעו ירוק עם ראש צהוב וזנב כחול, בגיל 4 חודשים לתוכון הזכר מופיע צבע כחול על הדונגית (האיזר שמעל המקור), לנקבות לא יופיע צבע כחול אלא צבע חום, קרם או וורוד. לתוכון יש זנב ארוך (כמחצית הגוף) ולמרות השוני הרב במגוון הצבעים בין הזנים, הרי כולם דומים בגודלם. משקל המבוגרים נע בין 35-60 גרם אך לרוב משקלם הוא 45 - 50 גרם (ידוע על פרט שהגיע אף למאה גרם). המופע של תוכון הבר הוא ירוק והוא קטן יותר מהמופע המבוית. כעקרון, ישנם ארבעה טיפוסי צבע ידועים: * הרגיל שצבעיו האפשריים הם כחול, ירוק, צהוב, לבן או אפור. * מופע לוטינו שצבעו צהוב כולו ועיניו אדומות. * מופע אלבינו שצבעו לבן כולו ועיניו אדומות. * מופע פאלו בעל עיניים אדומות.

אורך: 

19 ס"מ

משקל: 

30 גרם

מצב בטבע: 

משגשג

נישה אקולוגית: 

חי באוסטרליה באזורים מדבריים שמצויים בהם עצי איקליפטוס. .

תזונה בשבי: 

תערובת גרעינים לתוכונים, כל סוגי הדוחן, ירקות, פירות, ביצה קשה, לחם, גבעולים, ופרחים, ריג'לי (רגלת הגינה).

אילוף: 

ניתן לאילוף

גודל כלוב: 

בינוני (60X60X120)

דיבור: 

טובה

חברות (החתמה): 

ניתן לחברות

רעש: 

שקט מאוד

רבייה: 

הרבייה של התוכון נחשבת לקלה מאוד, הבגרות המינית - בגיל 6-7 חודשים אך לא מומלץ לזווג אותם לפני גיל 10 חודשים. הנקבה תטיל בין 4-9 ביצים, בד"כ 5-6 ביצים. גודל תא הטלה מומלץ 15 על 15 עם גובה של 20 ס"מ, הביצים בוקעות אחרי 18 ימי דגירה, הזוג מתרבה במשך כל השנה, אך לא מומלץ יותר מ-3 מחזורים ריבוי בשנה. משקלו של גוזל ביום הבקיעה הוא כ-2 גרם. הוא בוקע בעניים עצומות והן נפקחות רק ביום השישי לחיו. כעבור שבוע יגיע משקלו ל-12 - 15 גרם. לאחר שבועיים הוא יגיע למשקל של כ-30 גרם, אז יהיה לו מספיק כוח כדי להרים את ראשו ולהניעו לצדדים. נוצות הזנב והכנפיים מתפתחות כברבגיל 3 שבועות והן נראות די מושלמות, אבל ההתפתחות מגיעה לידי גמר בגיל חודש וכן גם המשקל המרבי ואז הם עוזבים את תיבת הקינון. בגיל הזה העורף והמצח מפוספסים בכתמים כהים, אבל צבע גופו עדיין בהיר יותר מזה של הבוגר. חילוף הנוצות מתחיל בגיל 10-12 שבועות - חילוף הנוצות יכול להיות חלקי ולחזור על עצמו עוד פעם באותה שנה. תוחלת החיים של התוכון היא בין 3 ל-4 שנים.

תנאי גידול: 

כלוב גדול, תזונה מאוזנת ומים טריים.

מידע נוסף: 

שקט, רגוע, טוב בהאכלת יד, מתאים למתחילים,, תוסס ואקטיבי, חקיין מטבעו וניתן ללמדו מילים ואפילו משפטים קצרים. בלהקה נוטה להיות רעשן. התוכון נפוץ בשבי בצבעים כחול, צהוב, ירוק, אפור, לבן ועוד' קיימים המון שילובים בין הצבעים. התוכון נחשב כתוכי טוב בהאכלת יד, בעל יכולת דיבור סבירה, מומלץ למגדלים מתחילים. התוכון הוא התוכי הנפוץ בעולם. פותחה מוטצייה הנקראת "תוכון אנגלי" והוא גדול פי 3 מהתוכון הרגיל, תוכון מקסים ומרשים. תוחלת החיים של התוכון היא בין 3 ל-4 שנים.

תמונות נוספות: 

budgerigar.gif budgerigar0zu.jpg Bestg_2005.jpg

cbror.jpg c2006.jpg BudgieWBPk_C072.jpg

pippin06.jpg novdec2006.jpg ist2_2279640_pal_two_budgerigar_melopsittacus_undulatus_in_a_hollow_log.jpg

YBoS5.jpg untitled12.jpg untitl1.jpg

סרטים: 

תגובות

התמונה של צבי דגן

אם יש לכם שאלות,

אם יש לכם שאלות, אנא פנו לפורום ופתחו אשכול/עץ חדש.
כאן: מערכת הפורומים