כדי להגיב לתוכן באתר ולהוסיף תוכן משלך עליך להתחבר או להירשם.

קקדו שחור לבן זנב

קקדו שחור לבן זנב


longbilledblack_LOGO.gif
White-tailed Black Cockatoo
Calyptorhynchus f. Baudinii

הופעה חיצונית: 

הצבע הכללי הוא שחור-אפור, כאשר לכל הנוצות קצה לבן. כיסויי האוזניים לבנים. מרכז הזנב אפור-שחור, וכן, צדדיו אפורים/שחורים, בתוספת פס לבן רחב. מסביב לעין טבעת עור דקה בצבע אפור, והעין עצמה חומה כהה. הרגליים אפורות חומות, המקור אפור כהה. לנקבות כיסויי אוזניים בהירים יותר, יותר נקודות על הפס הלבן בזנב, מקור בצבע קרן, וטבעת העור מסביב לעין אפורה כהה. הצעירים זהים לנקבה, אם כי לזכרים כיסויי אוזניים דהויים יותר וגוון אפור במקור. מוטת כנפיים: 365-395 מ"מ.

אורך: 

58 ס"מ

מצב בטבע: 

על סף הכחדה

נישה אקולוגית: 

דרום מערב אוסטרליה. כמעט כל אזור עם עצים – איים, הרים, אזורים מתורבתים, מטעים, סוואנות עם שיחים. בזמן עונת הרבייה יתמקמו רק באזורים עם עצים גבוהים. .

תזונה בשבי: 

– זרעי חמנייה, דלעת, תערובת זרעים קטנים (חריע, דוחן, חשיש, שיבולת שועל וחיטה). מגוון אגוזים, תירס צעיר מאוד, שפע פירות וירקות בעיקר תפוחים ואגסים. מזונות ירוקים, זרעים מונבטים, חרקים, זחלים וכד'. מעט בשר טחון.

תזונה בטבע: 

– אגוזים, זרעים, פירות, נקטר, גרגרים (פירות יער), נבטים, חרקים וזחליהם. צהוב הזנב אוכל יותר חרקים וזחלים מהאחרים.

אילוף: 

ניתן לאילוף

גודל כלוב: 

גדול מאוד (100X100X200)

דיבור: 

בינונית

חברות (החתמה): 

ניתן לחברות

רעש: 

שקט יחסית

רבייה: 

דו-צורתיות מינית - לנקבות כיסויי אוזניים בהירים יותר, והפס הלבן בזנב מנוקד, מקור בצבע קרן, וטבעת העור מסביב לעין אפורה כהה. בטבע – עונת הרבייה משתנה לפי המקום – בקווינסלנד ודרום ווילס היא בין מרץ לאוגוסט, ובשאר האזורים בין נובמבר לפברואר. מקננים בחורים בגזעי עצים או ענפים עבים של עצים מתים. במקומות עם לא הרבה עצים יעדיפו את הגבוהים ביותר. גובה הקן הוא כ-7.2 מ' בממוצע, הקוטר הוא 25 ו-40 ס"מ. שני בני-הזוג מרפדים את הקן עם חתיכות קטנות של עץ. 1-2 ביצים להטלה, זמן הדגירה הוא 29-30 יום, ניצוי הגוזלים אורך 3 חודשים. מגיעים לבגרות מינית בגיל 4 שנים. גודל ביצה: 34.7X49.9 מ"מ. בשבי – תוכי קשה לרבייה ורבייה מוצלחת אינה תמיד מושגת. לצורך הרבייה דרוש כלוב תעופה גדול ותא הטלה במיקום גבוה עד כמה שאפשר. יש לספק להם ענפים לריפוד הקן. מטילים בד"כ 1-2 ביצים, דוגרים 29 יום. לרוב ההורים אינם מגדלים את הגוזלים ונוטשים אותם. יש לספק כמות נדיבה של חלבון מהחי לאורך כל עונת הרבייה.

תנאי גידול: 

כלוב תעופה 8X3X2 מ', עם מבנה מתכת (חובה). טמפ' מינימאלית - 10°C. הכלוב האידיאלי הוא כלוב תעופה פנימי המשתלב בכלוב תעופה חיצוני. תא הטלה 60X60X130 ס"מ, או חבית ישנה. תוחלת החיים היא 60 ויותר שנה. ציפור זו נמצאת בסכנת הכחדה, ובגלל הקושי ברבייתה אין רבים המגדלים אותה. לא ידוע על מוטציות צבע או הייברידים.

מידע נוסף: 

בטבע – מחוץ לעונת הרבייה חיים במשפחות או להקות קטנות. לעיתים ניתן לראות להקות של כ-6000 פריטים, יחד עם קקדו אדום זנב, במטעים שונים. בין הזוגות קיים קשר הדוק ונין לזהותם בקלות בכל להקה. ציפורים במזרח אוסטרליה יורדים אל הקרקע פעמים נדירות – בד"כ רק כדי לשתות. בדרום מערב היבשת, לעומת זאת, הם יורדים אל הקרקע הרבה כדי לאכול. זהירים ואינם נגישים. ציפור אחת עומדת ושומרת בזמן שהאחרות אוכלות, ומזהירה את את כל הלהקה שמתעופפת לה למשמע האזהרה. עם הזריחה עפה הלהקה לשתות, ואז לאכול. בשעות הצהריים החמות הם נחים על עצי איקליפטוס, וקצת לפני השקיעה עפים שוב לשתות וחוזרים לאזור שבו ישנו. במזרח אוסטרליה ישנן נדידות לפי עונות השנה התעופה מלווה במטות כנפיים איטיות ובחריקות חוזרות. הצעקה ארוכה, חורקת וחזקה במיוחד. בשבי – תוכי שקט וחזק מאוד לאחר תקופת ההסתגלות, אולם הופך לאפתי בכלוב/וולייר קטן. בזמן תקופת ההסתגלות יכולות להיווצר בעיות תזונה, והתוכי יסרב לאכול. במקרה כזה יש לספק עץ רקוב עם זחלים, ענפים טריים עם פרחים וניצנים, ובלוטים.

תמונות נוספות: 

blackcockatoo1.jpg a_white-tailed_black.jpg 1cockatoo.jpg

longbilledblack.jpg cc_baudin_1.jpg blackcockatoo1.jpg

shortbilledblackcockatoo.jpg shortbilledblack.jpg White-tailedCockatoo.jpg

סרטים: