כדי להגיב לתוכן באתר ולהוסיף תוכן משלך עליך להתחבר או להירשם.

קקדו אמברלה_קקדו לבן

קקדו אמברלה_קקדו לבן


umbrella-LOGO.gif
White Cockatoo
Umbrella Cocka
Cacatua alba

הופעה חיצונית: 

לבן, בעל ציצית רחבה. לנוצות בחלקו התחתון של הזנב והכנפיים בסיס צהוב. המקור בצבע קרן-שחרחר, מסביב לעין טבעת עור עם גוון כחלחל. העין שחרחרה, הרגליים אפורות כהות. לנקבות עיניים חומות-אדומות. לרוב הראש והמקור קטנים יותר בהשוואה לזכרים. ניתן להבדיל בין זכר לנקבה בצעירים ביל שנה, כאשר העין מקבל גוון חום-אפרפר. את צבעה הסופי העין מקבלת בגיל 4 שנים, שהוא בערך גיל הבגרות המינית.

אורך: 

45 ס"מ

משקל: 

650 גרם

מצב בטבע: 

נדיר

נישה אקולוגית: 

אינדונזיה. אזור מחייה: יערות, אזורים מיוערים פתוחים, אזורים נקיים עם עצים מבודדים, צמחייה משנית גבוהה, עצי מנגרובה וביצות. צפיפות אוכלוסייתם אמנם אינה גבוה, אך הם לא נדירים. מספר ירד בכל זאת בעקבות הרס הסביבה הטבעית וסחר לא חוקי. .

תזונה בשבי: 

– תערובת זרעי חריע, חמנייה, חיטה, שיבולת שועל וזרעים קטנים אחרים. כמו כן זרעים מונבטים. תירס צעיר, ורד הבר, מגוון פירות, ירקות, ומזונות ירוקים. נוטה להיות בררן מאוד ולסרב לפירות, ירקות וזרעים מסוימים, לכן דורש תוספת ויטמינים ומינרלים קבועה.

תזונה בטבע: 

– זרעים, פירות, פירות יער, אגוזים, חרקים וזחליהם.

אילוף: 

ניתן לאילוף בקלות

גודל כלוב: 

גדול (80X80X180)

דיבור: 

בינונית

חברות (החתמה): 

ניתן לחברות

רעש: 

רועש

רבייה: 

דו-צורתיות מינית - הזכר, גדול יותר – 560-675 גרם, נקבות – 425- 550 גרם. בטבע – עונת הרבייה בין דצמבר למרץ. הנקבה מתחילה לדגור בחודש ינואר. הקן ממוקם בגזע עץ בגובה 6 מ'. הזכר נמצא קרוב לקן ושומר עליו. אין מידע נוסף. גודל הביצה – 40.8X30.8 מ"מ. הרבייה בשבי – מושגת בקביעות ואינה קשה כמו עם סוגי קקדו אחרים. חשוב ביותר להפריד כל זוג. יתרון לכלוב תעופה שקט שבו לא יפריעו לזוג. אם אפשרי, רצוי לספק גזע עץ בקוטר 40 ס"מ ו-150 ס"מ גובה. הרבייה מתחילה לרוב באביב, אולם יכולה להתרחש כל השנה. לרוב 2 ביצים בהטלה, מידי פעם אינן פוריות או עם גוזלים המתים לפני הבקיעה. זמן הדגירה עומד על 28 יום, ניצוי הגוזלים אורך 11-14 שבועות. לרוב מגדלים היטב את גוזליהם.

תנאי גידול: 

וולייר אידיאלי יהיה מרווח עם סכך, גודל 6X2X2 מ'. יש להימנע ממבנה עץ ולהשתמש ברשת מתכת עבה – לפחות 4 מ"מ. ענפי הישיבה ותא ההטלה חייבים להיות מעץ חזק מאוד. טמפ' מינימאלית - 5°C .

מידע נוסף: 

בטבע – לרוב נצפה בזוגות או קבוצות קטנות של 3-10 פריטים. ניתן לפעמים לראות התקבצויות של עד 50 פריטים על העצים שנבחרו לשינה. מעדיפים עצים גבוהים, אם כי עליהם הם בולטים וניתנים לזיהוי בקלות. נשמעים מרחוק. לרוב זהירים ואינם נגישים. תעופתם עוצמתית, חלקה וישירה, ומלווה בצעקות חוזרות ונשנות. בשבי – מידת הרעש – בינונית. בעל אופי מרצה. בהתחלה ביישן, ונשאר כזה אם מוחזק בוולייר גדול, אולם אם מוחזק בוולייר קטן יחסית או כלוב – נותן אמון במהרה ושוכח מביישנותו. לעסן כבד – פריטים רבים הורסים חלקים בכלוב העשויים מעץ, כמו גם רשתות מתכת דקות (אם יש כאלה). לכן, יש לספק לו עצים ללעיסה. לרוב מסרב לקבל ענפים טריים, אולם ישמח לעץ או קרשים רקובים, אותם ילעס לרוב עד ליצירת חור. שוחר שלום רק כאשר מחוץ לעונת הרבייה, ובעונה הופך לאגרסיבי כלפי ציפורים אחרות ומנסה לרוב להוריד בנשיכה את רגליהן/אצבעותיהן. ניתן להפרידו בתקופה זו ע"י רשת מתכת כפולה ועבה. לאחר תקופת הסתגלות, אינו מסובך ואינו חשדן, ונחשב לקקדו חברותי מאוד אך יחד עם זאת עצמאי מאוד. בעלי אינטליגנציה גבוה ביותר. בעלי יכולת דיבור מסוימת (50-100 מילים) אולם לא בין הדברנים הטובים. תוחלת החיים הממוצעת – 70 שנה. טובים בטריקים כמו פתיחת מנעולים וברגים למיניהם, וכמו כן בעלי יכולת מדהימה לצאת כמעט מכל כלוב אם ירצו בכך....

תמונות נוספות: 

DSCN0004.jpg babies_april_2006023.jpg 22576.jpg

110-1085lg.jpg umbrella-cockatoo.jpg umbrella.jpg

umbrella1.jpg ralia.jpg p22.jpg

 אמברלה.jpg 

סרטים: