כדי להגיב לתוכן באתר ולהוסיף תוכן משלך עליך להתחבר או להירשם.

קקדו שחור אדום-זנב

קקדו שחור אדום-זנב


Black-_LOGO.gif
קאקדו אדום-זנב
Red-tailed Cockatoo
Calyptorhynchus m. Magnificus

הופעה חיצונית: 

צבעו הכללי שחור. הגב, העורף, הציצית והחזה בעלי גוון חום עדין. נוצות הזנב האמצעיות שחורות, והצדדיות שחורות גם כן, אך עם פס אדום רחב. מסביב לעין טבעת עור שחורה. העיניים חומות כהות, הרגליים חומות אפורות והמקור אפור כה. הנקבה חומה-שחורה. על הראש ונוצות התעופה כתמים חומים-צהובים. לנוצות החזה והבטן קצה חום-צהוב. על הזנב פס צהוב ההופך לכתום בקצה הזנב, ונחצה ע"י פסים שחורים. המקור בצבע קרן. הצעירים זהים לנקבות. הזכרים מקבלים את צבעיהם הבוגרים בגיל 4 שנים (בערך גיל הבגרות המינית). מוטת כנפיים: 390-450 מ"מ. קקדו אדום-זנב גואולד: כמו ה- "magnificus", אבל עם מקור רחב וכבד יותר. לנקבה מקור בהיר יותר ואין צבע כתום על פס הזנב. אורכו: 60 ס"מ. מוטת כנפיו: 385-455 מ"מ. מוצא: צפון אוסטרליה וכמה מהאיים המקורבים יחסית לחוף. קקדו אדום-זנב סמואלי כמו ה- "magnificus", אבל עם מקור קטן וקל יותר. קטן יותר במימדיו. אין שינוי במאפייני הנקבה. אורכו: 55 ס"מ. מוטת כנפיו: 375-400 מ"מ. שם עברי: קקדו אדום-זנב מערבי תאור: ה- "magnificus", אבל עם ציצית קטנה ועגולה יותר. המקור קטן יותר אך נראה יותר מסיבי. קטן יותר במימדיו. אין שינוי במאפייני הנקבה. אורכו: 55 ס"מ. מוטת כנפיו: 365-412 מ"מ.

אורך: 

60 ס"מ

מצב בטבע: 

נדיר

נישה אקולוגית: 

מזרח אוסטרליה. אזורים פתוחים עם עצים, בעיקר לאורכי ערוצי מים ארוכים. איים מיוערים, אזורים מתורבתים, מטעים וסוואנות שיחים. .

תזונה בשבי: 

– זרעי חמנייה ודלעת. תערובת זרעים קטנים (חריע, דוחן, חשיש, חיטה, שיבולת שועל), שקדים, צנוברים ושאר אגוזים. תירס צעיר מאוד, מגוון ושפע של פירות וירקות, בעיקר תפוחים ואגסים. מזונות ירוקים, זרעים מונבטים, תוספת קבועה של חרקים, תולעי קמח וכד' (חלבון חי), למרות שפעמים רבות הם מסרבים לאכלם. כאלטרנטיבה ניתן לתת גינה או בשר חתוך דק/טחון .

תזונה בטבע: 

– זרעי איקליפטוס, זרעים קטנים (גם זרעי שא), אגוזים, פירות, נקטר, פירות יער, חרקים וזחליהם.

אילוף: 

ניתן לאילוף בקלות

גודל כלוב: 

גדול מאוד (100X100X200)

דיבור: 

בינונית

חברות (החתמה): 

ניתן לחברות

רעש: 

רועש

רבייה: 

בטבע – עונת הרבייה משתנה. בדרום מערב אוסטרליה העונה היא בין יולי לאוקטובר ובין מרץ לאפריל, מכאן שאפשריים 2 מחזורי דגירה בשנה. מקננים בגזעים או ענפים גדולים של עצי איקליפטוס מתים. מעדיפים עצים גבוהים. שני בני הזוג עובדים על הקן ומרפדים אותו עם חתיכות עץ קטנות. מטילים ביצה אחת, פעמים נדירות 3. אם בוקעים 2 גוזלים, השני מוזנח ע"י ההורים ומת. זמן הדגירה הוא 30 יום, ניצוי הגוזלים משתרע על פני 3 חודשים. ההורים ממשיכים להאכיל את הגוזלים 4 חודשים לאחר שעזבו את הקן. מגיעים לבגרות מינית בגיל 4 שנים. גודל ביצה: 51.1X36.5 מ"מ. קשה להרבותם בשבי. דרוש וולייר גדול ותא הטלה במיקום גבוה. יש לספק ענפים לריפוד הקן. מטילים 1-2 ביצים. זמן הדגירה הוא 30 יום, אך לרוב הן לא פוריות. ניצוי הגוזלים אורך 75-96 יום. יש לספק תוספת של חלבון מהחי.

תנאי גידול: 

תנאי גידול מומלצים: כלוב תעופה 8X3X2 מטר. מבנה מתכת – חובה. טמפ' מינימאלית - 5°C. המצב האידיאלי הוא כלוב תעופה משולב – גם פנימי וגם חיצוני. תא הטלה 60X60X130 ס"מ או חבית ישנה.

מידע נוסף: 

בטבע – מחוץ לעונת הרבייה חיים בזוגות, משפחות או להקות קטנות. לעיתים ניתן לראות להקות גדולות של אדום הזנב (כמה מאות פריטים) יחד עם קקדו צהוב זנב. בולטים ורועשים. באזורים מיוערים יורדים לקרקע רק כדי לשתות, אולם באזורים פתוחים יותר יורדים אליה גם לאכול. מספיק שפרט אחד יחוש בסכנה/הפרעה וכל הלהקה מתעופפת. מקננים ליד ערוצי מים, עם הזריחה עפים מעצי הקינון כדי לשתות ומשם לאכול. בשעות הצהריים החמות נחים על עצי איקליפטוס גבוהים. קצת לפני השקיעה שותים שוב וחוזרים לעצי הקינון. פעילים בלילות ירח בהירים בעצי הקינון. בצפון אוסטרליה נודדים לפי עונות השנה, ובדרום נוודים תמידיים. כיוון הנדידה משתנה בהתאם לזמינות מקורות המזון. תעופתם איטית עם מטות כנפיים כבדות, ומלווה בצעקות ארוכות. הצעקה מתכתית, מתגלגלת וחזקה במיוחד. בשבי – תוכי ענו, חזק במיוחד לאחר שהתאקלם, אולם הופך אפאתי אם מוחזק בכלוב או וולייר קטן. ניתן לזהות זאת ע"י שינוי בתזונתו. יש לספק לו ענפים עם פרחים וניצנים, ואצטרובלים. רגיש לשינויים בתנאי לחות וקור.

תמונות נוספות: 

233507950_11168529b5.jpg 2006-05a.jpg Cock1.jpg

f_too.jpg feature02_feature.jpg feature03_feature.jpg

Jeff-Davies.jpg o.jpg r157443_570768.jpg

BLAKWR.jpg Red_Tailed_ckatoo.jpg RedCockatoo.gif

Redtailedblackcockatoo1.jpg southeasterncockatoo.jpg wildlife_birds_red_tailed_black_cockatoo.jpg

סרטים: