כדי להגיב לתוכן באתר ולהוסיף תוכן משלך עליך להתחבר או להירשם.

ציפור אהבה אדומת פנים

ציפור אהבה אדומת פנים


LOGOO.gif
Red-faced Lovebird
Agaponis p. pullarius

הופעה חיצונית: 

הצבע הכללי הוא ירוק. המצח ואזור הפנים כתומים-אדומים. החזה, הבטן, וכיסוי הזנב התחתון צהובים-ירוקים. הישבן כחול בהיר. סוככות הכנפיים התחתונות וחלק מקצה הכנף – שחורים. הזנב ירוק, כאשר מרכז הנוצות הקיצוניות צהוב עם כתם אדום ופס שחור. מסביב לעין טבעת עור דקה בצבע אפור. המקור כתום-אדום, העיניים חומות כהות והרגליים אפורות. לנקבה פנים כתומות יותר וסוככות הכנפיים התחתונות ירוקות. הצעירים זהים לנקבה, אבל עם נוצות דהויות יותר ופנים צהובות. לזכרים הצעירים סוככות כנפיים תחתונות שחורות. המקור שחור בבסיסו.

אורך: 

15 ס"מ

מצב בטבע: 

נפוץ

נישה אקולוגית: 

אפריקה – גינאה וסיארה ליאונה (מערב אפריקה), אנגולה, מרכז אפריקה. מזרחית לדרום סודן, מערב אוגנדה, סנט תומס ופרינסיפה. .

תזונה בשבי: 

– תערובת זרעים המורכבת מסוגי דוחן שונים, זרעי כנריות, חמניות וחשיש. נבטי דוחן. מומלץ לתת באופן קבוע דשא ודוחן חצי-בשלים. מגוון של פירות (תאנים, תפוחים, אגסים), ירקות ומזון ירוק. לפריטים הנמצאים בשלבי הגדילה חובה להוסיף מזון מונבט, צנים מרוכך ומזון ביצים. לצעירים יש לספק תוספת של ויטמין C ומינרלים.

תזונה בטבע: 

– זרעים, דגנים, גרגירים (פירות יער), נבטים ופרחים. בחלק מהאזורים נחשב למפגע, שכן יכול לגרום לנזקים ניכרים בשדות דוחן.

אילוף: 

ניתן לאילוף

גודל כלוב: 

בינוני (60X60X120)

דיבור: 

גרועה

חברות (החתמה): 

ניתן לחברות בקלות

רעש: 

שקט יחסית

תנאי גידול: 

זוגות בודדים בוולייר 2X1X2 מ' או כלוב ביתי מרווח מאוד. בוולייר משותף יש לשים לפחות 3 זוגות, עם 1 מ"ר לכל זוג. אין להחזיק ציפורים חדשות בטמפ' מתחת ל - 20°C. טמפ' מינימאלית - 10°C, לצעירים לא נמוכה מ- 15°C.

מידע נוסף: 

בטבע – לרוב יוצרים להקות של 20-100 פריטים. כאשר באזורים מתורבתים הדגנים מבשילים, ניתן לראות לפעמים התאספויות גדולות יותר. במשך היום לרוב נצפים תרים אחר מזון על האדמה, בשיחים או עצים נמוכים. עפים מספר פעמים ביום לנהרות כדי לשתות. פעילים, ובולטים בגלל צעקתם ר חדה ותקתקנית ומזכירה רשרוש של שרשרת מתכת. הצעקה חוזרת על עצמה במהירות ונשמעת מצוין בזמן תעופה. התעופה מהירה וישירה. בשבי – תוכי שקט, אשר קולו החד נשמע רק כאשר הוא נרגש. ביישן יותר במידה מסוימת משאר סוגי ציפורי האהבה, אך מסתגל יותר מהר לבעליו. ציפורים מיובאות חשדניות יותר בהתחלה. חובה לתת תוספת של ויטמין C. אוהבים ללעוס ולהתקלח. יש לספק ענפים טריים באופן קבוע. שוחר שלום ואינו אגרסיבי אפילו בוולייר משותף, אם כי רצוי להחזיקו עם ציפור אהבה שחורת לחי בלבד.

תמונות נוספות: 

1180.jpg 225px-Agapornis_pullarius.jpg LOGO.jpg

lovebird_peach_face.jpg 26190_1155317911.jpg kiutfv.gif

lovebird_menu.jpg redfacednp.jpg redfacedjp.jpg

wpt1963.jpg untitled.jpg 

סרטים: 

תגובות

התמונה של חולה על תוכים

איזה יפים

איזה יפים וחמודים