כדי להגיב לתוכן באתר ולהוסיף תוכן משלך עליך להתחבר או להירשם.

פסיפיק פרוטלט

פסיפיק פרוטלט


Pacific_Parrotle_LOGOt.jpg
Pacific Parrotlet
Forpus coelestis

הופעה חיצונית: 

הצבע הכללי ירוק. המצח, הכתר, הלחיים, כיסויי האוזניים והגרון – ירוקים צהובים. העורף וחלקו האחורי של הראש כחולים-ירוקים עם פס כחול בהיר מאחורי העין. החזה והבטן צהובים-ירוקים. הגב ובסיס הכנף ירוקים-אפורים. הגב התחתון, כיסוי הזנב העליון, סוככות הכנפיים התחתונות וסביב הקלואקה (הישבן) בצבע קובלט. סוככות הכנף הראשיות והמשניות – סגולות-כחולות. חלקן התחתון של נוצות התעופה כחול ירוק. המקור בצבע קרן בהיר. מסביב לעין טבעת עור צרה בצבע אפור, והעין עצמה חומה כהה. הרגליים בצבע עור. לנקבות צבע כחול רק על העורף והגב פחות אפור. לצעירים צבעים דהויים יותר, אך אין זה מונע להבדיל בין הזכר לנקבה. מוצא: אמריקה הדרומית – דרום מערב פרו, הצד הפסיפי של הי האנדים, מערב אקוודור. אזור מחייה: סוואנות עם שיחים, שטחים פתוחים, אזורים נדירים עם עצים משירי עלים הממוקמים באזורים נמוכים של הקו הטרופי היבש.

אורך: 

13 ס"מ

נישה אקולוגית: 

.

תזונה בשבי: 

– תערובת זרעים המורכבת מזרעי חיטה, שיבולת-שועל, דשא כנריות, סוגי דוחן שונים, עשבים ומעט זרעי חמנייה. מגוון פירות וירקות (גזר, אגס, תפוח, תירס צעיר וכו'), זרעים מונבטים, ורד הבר, פירות יער הרריים. מזונות ירוקים, מזון חרקים מרוכך חיוני לגדילה. נוטה לאכול זרעים בלבד ולסרב למזונות אחרים.

תזונה בטבע: 

– זרעי דשא חצי בשלים ויבשים, פירות יער ופירות הקקטוס.

אילוף: 

ניתן לאילוף בקלות

גודל כלוב: 

בינוני (60X60X120)

דיבור: 

טובה

חברות (החתמה): 

ניתן לחברות

רעש: 

שקט יחסית

רבייה: 

דו-צורתיות מינית - לנקבות צבע כחול רק על העורף והגב פחות אפור. בטבע – עונת הרבייה מתחילה אחרי העונה הגשומה מינואר עד סוף מאי. כמעט כל חור מנוצל לקינון – חורים בקקטוסים, ענפים, עצים, עמודי טלפון, גדרות, מבנים בשדות נפט, קצוות פתוחים של צינורות למיניהם וגם קיני-בוץ ישנים של ציפורים אחרות. 4-6 ביצים להטלה, כאשר כל ביצה מוטלת במרווח של 36-48 שעות מקודמתה. מתחילים לדגור מהביצה השנייה. זמן הדגירה הוא 17 יום. כל הביצים בוקעות תוך 3 ימים מרגע בקיעת הביצה הראשונה. הניצוי אורך כ-40 יום. אפשריים 2 מחזורי דגירה בשנה, כאשר השני עשוי להתרחש כמה ימים אחרי הראשון. גודל ביצה – 19.4X16.0 מ"מ. בשבי – הרבייה בשבי מושגת בקביעות ואינה קשה. חובה לבודד את הזוגות. מומלץ להציב תא הטלה של תוכונים במשך כל השנה, שכן זוגות רבים מתרבים בחורף. לרוב עונת הרבייה היא באביב אך יכולה להתרחש כל השנה. 4-6 ביצים להטלה, זמן הדגירה 20-22 יום. הניצוי נמשך 4-5 שבועות. ההורים ממשיכים להאכיל את הגוזלים שבוע בלבד לאחר שעזבו את הקן. יש להפריד את הצעירים מהבוגרים זמן קצר לאחר מכן, שכן הבוגרים עלולים להיות אגרסיביים כלפיהם אם יחליטו להתרבות שוב. מגיעים לבגרות מינית בגיל 10 חודשים, אולם לרוב אינם מתרבים לפני השנה השנייה לחייהם. מוטציות קיימות – צהוב (אירופאי או אמריקאי, פייד), כחול, איזבל, לוטינו, אפור-ירוק, פסטל, אלבינו, לבן, כחול פייד, כחול פסטל, ירוק-ישבן, מנוקד, צהוב ראש, לבן ראש.

תנאי גידול: 

כלוב תעופה 2X1X2 מטר. כלוב ביתי בגודל מינימאלי של 120X40X50 ס"מ אפשרי גם כן. יש לדאוג שיהיה מספיק מקום לתעופה חופשית של הציפור. טמפ' מינימאלית - 10°C, בתקופת ההתאקלמות - 20°C. יש להציב תא הטלה במשך כל השנה, שכן הם ישנים בו.

מידע נוסף: 

הוא הזן הנפוץ בארץ. אורכו: 13 ס"מ משקלו: 30 גר'. זהו תוכי שקט מאוד, חכם מאוד ובעל יכולת דיבור טובה מאוד. יש בו כל מה שאפשר לבקש מתוכי גדול ללא הרעש, הנזק והלכלוך. תוחלת חיים אינה ידועה עדיין מאחר והתוכי לא היה נפוץ בשבי עד לעשור האחרון, אך משערים שהיא יכולה להגיע ל-20-30 שנה. בטבע – מחוץ לעונת הרבייה חיים בלהקות של 4-10 פריטים. אפשריות גם התקבצויות של כמה מאות פריטים במקורות המזון. בולט בזמן התעופה בגלל שצבעו הירוק אז בהיר מאוד. ניזון מהקרקע. צבעיו מעניקים לו הסוואה מצוינת על הקרקע, כמו גם בין ענפי העצים והשיחים. אם מופרע, עף ולרוב מתיישב על עץ או שיח כ-20-30 מטר ליד. הלהקות רועשות מאוד, ולרוב נגישות – לפעמים ניתן להתקרב אליהן למרחק של מטרים ספורים בלבד. בשעות הצהריים החמות נחים בשיחים ועצים נמוכים ואינם פעילים. מתקשר בעזרת ציוצים רכים וגבוהים. תעופתו אינה מהירה וישירה. בשבי – תוכי יחסית שקט, פעיל וביישן בהתחלה. נותן אמון במהרה. אגרסיבי כלפי פרוטלטים אחרים. דורש בן-זוג כדי לא להשתעמם. יש צורך להגדיר לתוכי זה את מושג האמבטיה, אם כי פריטים רבים נהנים מאוד להתקלח בקערת מים. כמו כן אוהב ללעוס ענפים טריים. אם גדל בכלוב קטן, נוטה להיות קודר. בריא וחזק לאחר שהתאקלם. מוטציות קיימות – צהוב (אירופאי או אמריקאי, פייד), כחול, איזבל, לוטינו, אפור-ירוק, פסטל, אלבינו, לבן, כחול פייד, כחול פסטל, ירוק-ישבן, מנוקד, צהוב ראש, לבן ראש.

תמונות נוספות: 

PC08_081.jpg IMG_1455-medium.jpg 000_3878.jpg

35005971.jpg Bitsyweb.jpg blue_m09a.jpg

Blue-arrotlet-medium.jpg IMG_1455-medium.jpg Lovebimedium.jpg

lucidam.jpg Pacific_Parrotlet.jpg PacificParrotlet004.jpg

PacificParrotlet.jpg Parrotlet0Male.jpg parrotlet2X.jpg

parrotlet-0004.jpg parrotlet-pacific-jennifer.jpg parrotlets.jpg

סרטים: