כדי להגיב לתוכן באתר ולהוסיף תוכן משלך עליך להתחבר או להירשם.

ציפור אהבה_פני אפרסק

ציפור אהבה_פני אפרסק


LOGO-Peach.jpg
(פיץ' פייס)
Peach-faced Lovebird
Agapornis r. roseicollis

הופעה חיצונית: 

הצבע הכללי הוא ירוק. המצח ופס עדין מאחורי העין ומעליה – אדומים. הכתר, הלחיים, הגרון והחזה העליון צבועים בוורוד-שושנה. צידי הגוף, הבטן וכיסוי הזנב התחתון צבועים בצהוב-ירוק. אזור הקלואקה (הישבן) כחול בהיר. כיסויי הכנפיים תחתונים הירוקים שטופים בכחול. חלקו העליון של הזנב ירוק, ועל הנוצות הקיצוניות ישנו פס כתום עם שוליים שחורים (למעלה ולמטה). חלקו התחתון של הזנב כחלחל. מסביב לעין ישנו פס דק בצבע אפור. המקור בצבע קרן העיניים חומות כהות והרגליים אפורות. הנקבה והזכר זהים, אם כי לפעמים אצל הנקבה יש מרווח גדול יותר באגן הירכיים. לצעירים ראש בצבע ורוד-אפרפר דהוי ובסיס מקור שחור. הצבעים הבוגרים מופיעים מגיל 4 חודשים.

אורך: 

15 ס"מ

מצב בטבע: 

נפוץ

נישה אקולוגית: 

יבשת אפריקה - נומיביה, דרומית לנהר האורנג', צפון מחוז קייפ, בוטסואנה. אזורים הררים ויבשים (1,600 מטר מעל קו המים), עם שיחים ועצים. מידי פעם ניתן למצוא אותם בחורשות דקלים, אזורים מתורבתים ואם יש מים באזור – אז גם בשולי אזורים מיושבים. לעולם לא יהיו באזור שאין בו מים. .

תזונה בשבי: 

– תערובת זרעים המורכבת מ: מגוון סוגי דוחן, גרעיני חמנייה וחשיש. נבטי דוחן. אספקה קבועה של דשא ודוחן חצי-בשלים. שפע של מזון ירוק, פירות וירקות. זרעים מונבטים, צנים מרוכך ומזון ביצים בזמן הרבייה. יש לתת לצעירים תוספת של ויטמין C ומינרלים.

תזונה בטבע: 

– זרעים, בעיקר זרעי שיטה. גרגרים, פירות. יכולים לגרום נזק ניכר לשדות-מזרע.

אילוף: 

ניתן לאילוף

גודל כלוב: 

בינוני (60X60X120)

דיבור: 

גרועה

חברות (החתמה): 

ניתן לחברות בקלות

רעש: 

רועש

רבייה: 

חד-צורתיות מינית - הנקבה והזכר זהים במראם החיצוני. בטבע – עונת הרבייה היא מפברואר עד אפריל. מתרבים בלהקות. מקננים בעיקר בבקעים צרים, או תופסים קנים של אורגים, אשר לרוב מסולקים מקניהם. כאשר מקננים בבקעים הם נושאים במקורם או ברגליהם ענפים קטנים, רצועות של קליפת-עץ ושאר חומרים שימושיים. 4-6 ביצים להטלה, זמן הדגירה הוא 22-23 ימים, כאשר רק הנקבה דוגרת. הגוזלים מתכסים בנוצות 43 ימים מאוחר יותר. גודל ביצה: 23.8X17.6. בשבי – מגיעים לבגרות מינית בגיל 6 חודשים, אך נהוג להרבות רק לאחר גיל שנה. הרבייה בשבי אינה קשה והיא מושגת באופן קבוע. הזוגות מאוד רוצים להתרבות, בעיקר אם הם מוחזקים בלהקה, והלהקה יכולה להתרבות כל השנה אם הטמפרטורות חמות מספיק. יש לספק ענפים וזרדים לריפוד הקן - הם מסירים את הקליפה ונושאים אותה במקורם. הם לוקחים נוצות מאזור הקלואקה (הישבן) שישמשו כחומר ריפוד גם כן. לרוב הקן מוקף לגמרי. תיבת קינון של תוכונים מתאימה, וניתן לעקוב אחרי הרבייה. 3-6 ביצים להטלה, זמן הדגירה 20-23 יום. הגוזלים מתכסים בנוצות כ-32 יום לאחר בקיעתם. במקרה של מחסור במינרלים, ההורים נוהגים למרוט את נוצותיהם של הצעירים. ניתן להגיע לכמה וכמה מחזורים בשנה, אמנם מומלץ לא להתיר יותר מ-2.

תנאי גידול: 

כלוב תעופה 2X1X2, או כלוב ביתי מרווח. בשביל להקה – לפחות 3 זוגות עם מקום בגודל מ"ר אחד לכל זוג. ניתן לשחרר לתעופה בחוץ בימי הקיץ. מומלץ לשכנם בבית בתנאים של קרירות ולחות, אולם יש להגן מקור עז בחורף. אין להחזיק ציפורים צעירות בטמפ' הנמוכה מ-10°C. אספקת תא הטלה - חיונית.

מידע נוסף: 

בטבע – לרוב מתקבצים בקבוצות של כ-12 פריטים. קבוצות גדולות יותר הינן מקרים יוצאי דופן. רועשים ופעילים. לרוב עצבניים בתוך הקבוצה. הזוגות נשארים קרובים. מוטציות קיימות – כחול מנוקד (פייד), כחול הולנדי, טורקיז, ירוק-סגול, סגול, סגול מנוקד, סגול עם פנים לבנות, קינמון, קינמון מנוקד, קינמון פנים לבנות, טורקיז, קובלט, לוטינו, קרמינו, כתומי פנים. הגוונים משתנים בהתאם לפקטור – האם ישנו פקטור כהה או לא, רגיל או כפול – כך למשל מתקבלים 3 גוונים עיקריים (ביניהם יש עוד הרבה שילובים) של כחול, כאשר הכהה ביותר הוא כמעט שחור. ללא יכולת דיבור, אך טובים בהאכלת יד.

תמונות נוספות: 

26530556ZajUhMGlxZ_fs.jpg 115lovebird.jpg bcbaby1.jpg

fgcosmoAND pearl.jpg Blue-Peach.jpg Blue2.jpg

MrApr04.gif lutin.jpg peach2.jpg

Pe.jpg MrApr04.jpg Peach-faced2web.jpg

Peach_Faced_Lovebird.jpg peach.jpg peach.jpg

PECH.jpg peachsw.jpg peachmse.jpg

wpt0392m.jpg vebird.jpg unt12324.jpg

סרטים: