כדי להגיב לתוכן באתר ולהוסיף תוכן משלך עליך להתחבר או להירשם.

לורי שחור

לורי שחור


LooGoo.gif
Black Lory
Chalcopsitta a. Atra

הופעה חיצונית: 

הצבע הכללי שחור, עם פסים סגולים עדינים. לגב התחתון ברק סגול. חלקו התחתון של הזנב צהוב-זית ובסיס אסום. מסביב לעין ולמקור טבעת עור שחורה. העיניים צהובות, הרגליים אפורות כהות והמקור שחור. הנקבה קטנה יותר ועם זנב קצר יותר. לצעירים עיניים כהות, וטבעת העור מסביב לעין והמקור לבנבנה.

אורך: 

32 ס"מ

מצב בטבע: 

נפוץ

נישה אקולוגית: 

מערב ווגלנקופ, מערב איריאן, גינאה החדשה ואיי סלוואטי ובטנטה..

תזונה בשבי: 

- בשבי – תמיסת פירות ללורים, אבקה, פתיתי אורז, פתיתים רב דגניים, סוכר פירות ויוגורט דל שומן. ביסקוויט המרוכך בתמיסה. מגוון רחב של פירות, בעיקר פירות יער. שיבולת שועל, זרעי כנריות ודוחן, כמו גן זרעי חמנייה מונבטים בכמויות קטנות. יש לספק מזון חי, כגון רימות.

תזונה בטבע: 

– נקטר, פרחים וחרקים.

אילוף: 

ניתן לאילוף

גודל כלוב: 

גדול מאוד (100X100X200)

דיבור: 

גרועה

חברות (החתמה): 

ניתן לחברות בקלות

רעש: 

רועש מאוד

רבייה: 

בטבע – עונת הרבייה מתחילה מספטמבר. מקננים בגובה רב בעצים זקנים. עד 5 ביצים להטלה. גודל ביצה: 30.2X24.2 מ"מ. בשבי – מושגת בקביעות. הרבייה מתחילה בעיקר באפריל. הנקבה מטילה לרוב 2 ביצים, לעיתים 3. זמן הדגירה 26 יום, הניצוי אורך 7-9 שבועות. יש לתת תוספת של חלבון חי בימים הראשונים לאחר בקיעת הגוזלים. יש להפריד את הצעירים 3-4 שבועות לאחר שעזבו את הקן, שכן ההורים עלולים לתקוף אותם. גודל תא הטלה: 25X25X35 ס"מ. יש לבודד את הזוגות. אינם בעייתיים בכל הקשור למעקב אחרי הקן.

תנאי גידול: 

כלוב תעופה פנימי 2X1X2 מ' עם כלוב תעופה חיצוני 4X1X2 מטר. טמפרטורה מינימלית - 10°C. ניתן לשחררו לכלוב התעופה החיצוני רק כאשר מזג האויר נוח. מומלץ לספק תא הטלה בכלוב זה.

מידע נוסף: 

בטבע – חיים בלהקות של כ-20 פריטים ויותר מחוץ לעונת הרבייה. לרוב נצפים בזמן האכילה של פרחי עצי Eugenia ו-Erythrina. לעיתים נצפו במקומות אלה התקבצויות גדולות. לרוב ניתן לראות את הלהקות עפות וצועקות בלילות-ירח בהירים. צעקתם דו-הברתית. ככל הנראה עפים גם בין איים שכנים, בהתאם לזמינות העצים הפורחים. בשבי – תוכי פעיל ורועש, הנוהג לצעוק על מי שאינו מכיר. מוקדם בבוקר ובערב נוהג להשמיע קול גס ומאוד מציק. סקרן מאוד, אך יחד עם זאת ביישן ונוהג באיפוק כלפי הסובבים אותו. מתאקלם היטב בטמפרטורת החדר, ואח"כ עמיד בפני טמפרטורות אחרות.

תמונות נוספות: 

B37_1.gif 11457636697335167.jpg blacAk.jpg

black.jpg black_lory.jpg black_lory_web.jpg

caviar122906-5.jpg dhdfgjhfjfj.jpg flbzvhhmsjztncow.jpg

Lorilye.jpg Lorinoir.jpg May10_01.jpg

May10_02.jpg PATW063.jpg May10_02.jpg

סרטים: