כדי להגיב לתוכן באתר ולהוסיף תוכן משלך עליך להתחבר או להירשם.

לורי קשת

לורי קשת


LOGO.gif
Rainbow Lory
Trichoglossus h. Moluccanus

הופעה חיצונית: 

הצבע הכללי ירוק. המצח, קדמת הכתר, אזור הלחיים והסנטר כחולים, והופכים לחומים-שחורים בחלקו האחורי של הראש, החזה העליון והחלק האחורי של איזור הלחיים. על העורף פס צהוב ירוק. החזה אדום, כאשר לכל נוצה קצה כחול-שחור (כ-2 ס"מ ברוחב)... הבטן ירוקה כהה. הירכיים, הנוצות באזור הביב וכיסוי הזנב התחתון צהובים ירוקים עם קצה ירוק כהה. סוככות הכנפיים התחתונות כתומות. חלקן התחתון של נוצות התעופה בעל פס צהוב רחב. חלקו התחתון של הזנב צהוב-זית. מסביב לעין טבעת עור דקה ואפורה. העיניים אדומות-חומות, הרגליים אפורות והמקור כתום-אדום. אין הבדלים חיצוניים בין זכר לנקבה. לצעירים צבעים דהויים יותר, מקור חום-שחור ועיניים כהות. מוטת הכנפיים: 135-150 מ"מ.

אורך: 

26 ס"מ

מצב בטבע: 

נפוץ

נישה אקולוגית: 

בורו, אמבוניה, סראם, איי גוראם, איים רבים במפרץ גילניק (לא ביאק), מערב גינאה החדשה. איים מיוערים, פנים הררי של איים שונים בגובה של 1250 מ'. ביצות מנגרובה וערבות. .

תזונה בשבי: 

– תמיסת פירות ללורים, אבקה, פתיתי אורז, פתיתים רב דגניים, סוכר פירות ויוגורט דל שומן. ביסקוויט המרוכך בתמיסה. מגוון רחב של פירות, בעיקר פירות יער. שיבולת שועל, זרעי כנריות ודוחן, כמו כן זרעי חמנייה מונבטים בכמויות קטנות. יש לספק מזון חי, כגון רימות.

תזונה בטבע: 

– נקטר, פרחים וחרקים.

אילוף: 

ניתן לאילוף

גודל כלוב: 

גדול (80X80X180)

דיבור: 

גרועה

חברות (החתמה): 

ניתן לחברות

רעש: 

רועש

רבייה: 

בטבע – עונת הרבייה מתחילה מספטמבר. מקננים בגובה רב בעצים זקנים. עד 5 ביצים להטלה. גודל ביצה: 30.2X24.2 מ"מ. בשבי – מושגת בקביעות. הרבייה מתחילה בעיקר באפריל. הנקבה מטילה לרוב 2 ביצים, לעיתים 3. זמן הדגירה 26 יום, הניצוי אורך 7-9 שבועות. יש לתת תוספת של חלבון חי בימים הראשונים לאחר בקיעת הגוזלים. יש להפריד את הצעירים 3-4 שבועות לאחר שעזבו את הקן, שכן ההורים עלולים לתקוף אותם. גודל תא הטלה: 25X25X35 ס"מ. יש לבודד את הזוגות. אינם בעייתיים בכל הקשור למעקב אחרי הקן.

תנאי גידול: 

כלוב תעופה פנימי 2X1X2 מ' עם כלוב תעופה חיצוני 4X1X2 מטר. טמפרטורה מינימלית - 10°C. ניתן לשחררו לכלוב התעופה החיצוני רק כאשר מזג האויר נוח. מומלץ לספק תא הטלה בכלוב זה.

מידע נוסף: 

בטבע – חיים בלהקות של כ-20 פריטים ויותר מחוץ לעונת הרבייה. לרוב נצפים בזמן האכילה של פרחי עצי Eugenia ו-Erythrina. לעיתים נצפו במקומות אלה התקבצויות גדולות. לרוב ניתן לראות את הלהקות עפות וצועקות בלילות-ירח בהירים. צעקתם דו-הברתית. ככל הנראה עפים גם בין איים שכנים, בהתאם לזמינות העצים הפורחים. בשבי – תוכי פעיל ורועש, הנוהג לצעוק על מי שאינו מכיר. מוקדם בבוקר ובערב נוהג להשמיע קול גס ומאוד מציק. סקרן מאוד, אך יחד עם זאת ביישן ונוהג באיפוק כלפי הסובבים אותו. מתאקלם היטב בטמפ' החדר, ואח"כ עמיד בפני טמפ' אחרות. לרוב חסר יכולת דיבור. לא ידוע על מוטציות קיימות. תוחלת חיים ממוצעת – 20 שנה ללורי קשה יש תתי מינם רבים(יותר מ-20) כשאחד מהם הוא: הלורי קוקנט.

תמונות נוספות: 

5_Lory_Landing_01.jpg 184115668_b044aeac83.jpg 11800870071733093.jpg

A7CJPC.jpg a_rainbow_lory2.jpg data_t_haematodus_01.jpg

ist2_946539_rainbow_lory.jpg rainbow1.jpg rainbow3.jpg

rainbow.lory1.jpg rainbow_lory.jpg RainbowLorikeet(JM)2.jpg

rainbowlory.jpg rainbow-lory-landing.jpg tshirt_BB_lory_rainbow.jpg

untitled.jpg untitlEERed.jpg wpt0413m.jpg

WWuntitled.bmp z8597.jpg  קשת.jpg

 קשת-1.jpg 

סרטים: 

תגובות

התמונה של OMTZI97

רועי

לורי קשת הוא תוכי חברותי, אך משתעמם מאוד מהר. מהניסיון שלי זה תוכי שמאוד אוהב לשחק בתכשיטים, רוכסנים,שיער וכו'.   אולי הוא עושה רעש בשביל לקבל תשומת לב או כי משעמם לו.  במשך היום תתן לו יותר תשומת לב, ותדאג שיהיו לו צעצועים שהוא יאהב. אולי כך הוא יהיה יותר שקט.      נ.ב , אחד התוכים הכי יפים שיש (לדעתי)

 

גלעד לחופש נולד