כדי להגיב לתוכן באתר ולהוסיף תוכן משלך עליך להתחבר או להירשם.

קקדו דקלים

קקדו דקלים


LOGO.jpg
Palm Cockatoo
Probosciger aterrimus

הופעה חיצונית: 

צבעו הכללי - אפור כהה והלחיים אדומות. עם ציצית נוצות על ראשו בצבע אפור כהה. המצח שחור כהה יותר משאר הגוף, העור החשוף בלחי בצבע אדום בהיר והוא הולך ומתחזק בעת התרגשות. ציצית הראש פונה לאחור ובנויה מנוצות צרות. קשתית העין בצבע חום כהה, הרגליים אפורות והמקור שחור. הנקבה קטנה יותר מן הזכר והלסת התחתונה שלה קצרה יותר. הצעירים עם מקור יותר בהיר מהבוגרים. תוחלת החיים - 40-60 שנה.

אורך: 

64 ס"מ

משקל: 

1200 גרם

מצב בטבע: 

על סף הכחדה

נישה אקולוגית: 

מוצאו בדרום גינאה החדשה וכן בצפון אוסטרליה. אזורי חיותו הם יערות גשם, בקצוות של יערות, שטחים רקים במידה מסויימת, ביער עם צמחייה בינונית, ביצות ובסואנות עם איזורים מיוערים. תוחלת החיים של תוכי זה היא 40-60 שנה. בשנים קודמות היה מצוי, כיום, בעקבות צייד בלתי חוקי, - נחשב לנתון בסכנת הכחדה. .

תזונה בשבי: 

מזונו מורכב מזרעים, גרגירים, אגוזים, פירות ומחרקים וזחליהם. התזונה המומלצת היא זרעי חמניות וכן תערובת זרעים שמכילה בתוכה חריע, דוחן, שיבולת שועל וחיטה. כמו כן ניתן להאכילו באגוזים, פירות וירקות ובנבטי זרעים. יש להימנע מתפוחים ואפונים.

תזונה בטבע: 

מחפש אוכל בין העצים ולעיתים גם על הקרקע.

אילוף: 

ניתן לאילוף בקלות

גודל כלוב: 

גדול מאוד (100X100X200)

דיבור: 

בינונית

חברות (החתמה): 

ניתן לחברות

רעש: 

רועש מאוד

רבייה: 

דו-צורתיות מינית - הנקבה קטנה יותר מהזכר והלסת התחתונה שלה קצרה יותר. עונת הרבייה היא בין אוגוסט לינואר. הקן נבנה בחלל גזעים וענפים גדולים שבעצים שגובהם מעל 10 מטר, עומק הקן כ- 1.30 מטר. פתח הקן בקוטר 25-60 ס"מ. הריפוד נעשה ע"י חתיכות עץ קטנות. גודל הביצה הוא 48.9X36.5 מ"מ. הרבייה בשבי קשה להשגה, ורק לעיתים רחוקות מצליחים בכך. לצורך כך כלוב גדול הוא הכרחי וכן דרוש סיפוק מתמיד של ענפים. בעונת החיזור הצבע האדום שעל הלחיים מתחזק והציצית נפרסת. בתטולה ביצה אחת בלבד והדגירה עליה אורכת 28-35 יום. לאחר 110-95 יום הגוזלים מקבלים ניצוי מלא. הצעיר מואכל ע"י ההורים במשך זמן ניכר לאחר עזיבת הקן.

תנאי גידול: 

גודל הכלוב המינימאלי הוא 8X3X2 מטר עם תיבת קינון בגודל 60X60X130 ס"מ או חבית יין. הכלוב חייב להיות עשוי ממתכת. טמפרטורת המינימום עומדת על 10 מעלות צלזיוס. .

מידע נוסף: 

חי כפרט בודד, בזוגות או בקבוצה של יותר מ-7 פרטים מחוץ לעונת הקינון. תוכי מאוד בולט בשטח, נראה בעיקר כאשר הוא נח על ענף של עץ גבוה או בזמן מעופו מוקדם בבוקר ובשעות הערב. פורס את ציצית הראש בעיקר בזמן שהוא מוטרד ממשהו בתעופה - היא שטוחה. בעת המעוף משמיע קולות. קולות ההתראה בעת סכנה הם צווחות צרודות וקצרות. תוכי פעיל בעל יכולת הסתגלות חזקה, עם זאת אדיש מאוד ואפתי בעת שהוא בכלוב. עלולות להיות בעיות של דיכאון וסירוב לאכול. לעסן כבד ולכן מצריך סיפוק תמידי של ענפים טריים.

תמונות נוספות: 

4164.jpg kashmir_me.jpg 7549.jpg

KAKADO.jpg Luci.jpg palm_cockato.jpg

Palm_Cockatoo1.jpg wpt0368qs8.jpg wpt1467wp4.jpg

wpt1602hr3.jpg