כדי להגיב לתוכן באתר ולהוסיף תוכן משלך עליך להתחבר או להירשם.

לורי קרדינל

לורי קרדינל


LOGO.gif
Cardinal Lory
Chalcopsitta cardinalis

הופעה חיצונית: 

הצבע הכללי אדום, ההופך לכהה יותר וקרוב יותר לחום על הגב, הכנפיים וקדמת הלחיים. החזה והבטן בעלי סיום צהוב דהוי. הזנב חום-אדום. מסביב לעין ובאזור המקור טבעת עור בצבע שחור. העיניים כתומות-אדומות, הרגליים אפורות. המקור כתום עם בסיס שחור על המקור העליון. לצעירים צבעים עמומים יותר.

אורך: 

31 ס"מ

משקל: 

215 גרם

מצב בטבע: 

משגשג

נישה אקולוגית: 

איי סלומון ואיי בוגנוויל, בוקה, ניסאן, פני, הנאובר החדשה. אזור מחייה: יערות גשם, צמחיה משנית, ומטעי מנגרובה וקוקוס. באזורים נמוכים, אך גם בגובה 830 מטר מעל פני הים..

תזונה בשבי: 

- תערובת ללורים המורכבת מפירות, אבקת פרחים, דגנים מועשרים, סוכר פירות ויוגורט דל שומן. צנימים ו/או ביסקוויט מרוכך, מעט זרעים מונבטים, מגוון פירות וירקות. יש לספק ענפים טריים עם פרחים וניצניהם. יש לפזר תוספת ויטמינים ומינרלים על המזון באופן קבוע.

תזונה בטבע: 

- פירות קטנים ופירות יער, ירקות ופרחים (בעיקר עצי קוקוס). קיימת השערה שלורי קרדינל מעדיף לאכול מעצים שפרחיהם אדומים.

אילוף: 

ניתן לאילוף בקלות

גודל כלוב: 

גדול מאוד (100X100X200)

דיבור: 

גרועה

חברות (החתמה): 

ניתן לחברות בקלות

רעש: 

רועש מאוד

רבייה: 

מונומורפי - אין הבדל חיצוני בין זכר לנקבה. בטבע – לא ידוע כמעט דבר על הרבייה בטבע. עונת רבייה ארוכה אך לא קבועה נצפתה באוגוסט, האכלת הצעירים בסביבות יולי והצגות החיזור החלו עוד בתחילת ספטמבר. בשבי – מושגת לעיתים נדירות. עונת הרבייה מתחילה במאי. 2 ביצים בתטולה, כמעט תמיד לא פוריות. שני ההורים נשארים בתא ההטלה בזמן הדגירה. אורך הניצוי המדויק לא ידוע.

תנאי גידול: 

גודל כלוב תעופה מינימאלי – 2X1X2 מטר. רצוי כלוב בגודל כזה בחוץ, אשר מתחבר לכלוב בגודל זהה בפנים. יש לספק תא הטלה כל השנה. טמפ' מינימאלית - 20°C.

מידע נוסף: 

בטבע – חיים לבד, בזוגות או בקבוצות קטנות של עד 20 פריטים מחוץ לעונת הרבייה. לרוב נצפו עפים או אוכלים פרחים של עצי קוקוס ועצים אחרים. בזמן זה הם רועשים ומרבים לריב. תעופתם ישרה וישירה, והם בולטים בשל זנבם הרחב והמפוצל. לפעמים להקות גדולות נודדות מאי לאי באיי הסלומון. צעקתם חדה וחודרנית, והם רועשים יותר מלורי הקשת. בשבי – תוכי רועש, הנשמע הרבה פעמים. בוטח, שובב ופעיל (כאשר מזג האוויר יפה) – מתנדנד ונתלה תוך כדי צפצופים, מנפנף בכנפיו על ענפים ו/או מנקר אותם. אוהב להתקלח, אך רגיש לקור. חסר יכולת דיבור, אך טוב כהאכלת יד. שובב ופעיל מאוד. לא ידוע על מוטציות צבע.

תמונות נוספות: 

CardinalLP02ckc.jpg Cardinal_Lory.gif Cardinal_Lory.jpg

cardinalLory.jpg cardprfs.jpg DSC01406d.jpg