כדי להגיב לתוכן באתר ולהוסיף תוכן משלך עליך להתחבר או להירשם.

לורי אדום וכחול

לורי אדום וכחול


1339.gif
Red and Blue Lory
Eos h. Histrio

הופעה חיצונית: 

תאור: הצבע הכללי אדום. על הכתר ישנו פס סגול-כחול רחב. פס שני נמתח מהעין אל הגב הכחול-סגול. על החזה פס כחול רחב. נוצות הכתף, התעופה וירכיים – שחורות. כיוסי הזנב התחתון שטוף בכחול. סוככות הכנפיים בעלות קצוות שחורים. חלקו העליון של הזנב אדום-סגול, וחלקו התחתון אדום. מסביב לעין טבעת עור דקה בצבע אפור, העיניים כתומות אדומות, הרגליים אפורות והמקור כתום אדום. לצעירים צבע כחול באזור הכתר, העורף ומתחת לעיניים. על הגוף סימנים בצבע כחול כהה. העיניים והמקור כהים גם כן. מוטות כנפיים: 160-180 מ"מ.

אורך: 

31 ס"מ

מצב בטבע: 

נפוץ

נישה אקולוגית: 

איי סאנגי וסאיו. .

תזונה בשבי: 

תערובת ללורים המורכבת מאבקנים, פירות, דגני אורז, מולטי-דגנים, סוכר פירות ויוגורט דל-שומן. ניתן להוסיף ביסקוויט או צנים מרוכך לתערובת. מגוון פירות, גזר, ענפים טריים עם פרחים וניצנים. מזון ביצים עם תוספת סידן וסוכר פירות. יש לפזר בקביעות על המזון תוספת ויטמינים ומינרלים.

תזונה בטבע: 

אינה ידועה. ככל הנראה אבקנים, נקטר, פרחים וחרקים קטנים.

אילוף: 

ניתן לאילוף בקלות

גודל כלוב: 

גדול (80X80X180)

דיבור: 

טובה

חברות (החתמה): 

ניתן לחברות בקלות

רעש: 

שקט יחסית

רבייה: 

חד-צורתיות מינית - אין הבדלים חיצוניים בין זכר לנקבה. בטבע - עונת הרבייה המדויקת אינה ידועה, ככל הנראה בין ספטמבר לפברואר. גודל ביצה: 31.0X25.7 מ"מ. בשבי – מושגת רק לעיתים נדירות נדירות. עונת הרבייה מתחילה בד"כ במרץ. לרוב 2 ביצים להטלה. זמן הדגירה 25 יום, ניצוי הגוזלים נמשך 12 שבועות. לרוב מגדלים רק צאצא אחד. גודל תא הטלה: 20X40X30 ס"מ. יש לבודד את הזוגות, שכן הם הופכים למאוד אגרסיביים.

תנאי גידול: 

אזור פנימי 2X1X2 מטר, המתחבר לוולייר חיצוני 3X1X2 מ'. טמפרטורה מינימאלית - 10°C. יש להציב תא הטלה מרגע הכנסתו לכלוב.

מידע נוסף: 

בטבע – פעיל. מחוץ לעונת הרבייה חי בלהקות גדולות, אשר לעיתים חוברות עם מיינות. תר אחר מזון מעיקר בצמרות עצים פורחים ועצי קוקוס. תעופתו ישירה ודי איטית, עם מטות כנפיים מהירות ורדודות. הצעקה חדה וגבוה, אך אינה חזקה כמו של סוגי לורים אחרים. בשבי – אינו רועש במיוחד, ולרוב בעל טבע פעיל וסקרן. ביישן בהתחלה. לפעמים אגרסיבי כלפי ציפורים אחרות. רגיש בזמן ההתאקלמות, אולם חזק אחריה. אוהב להתקלח וניתן לרססו בוולייר חיצוני. בעל נטייה לגדילת יתר של ציפורניים, לכן יש לדאוג לו לענפים (כמטות ישיבה) עבים וגסים. יש הטוענים כי ישנו תת-מין הנקרא: Chalcopsitta a. Spectablis אולם אין הוא מוזכר כאן כתת-מין משום שהוא ככל הנראה היבריד בין הראג'ה ולורי נוסף.

תמונות נוספות: 

50412044.jpg 50412075.jpg e_lory_jh.jpg

eos_reticulata_lp.jpg Eos-histrio.gif Prot.jpg

WIM000216_red.jpg 

סרטים: